Aivo Petersoni mõned seisukohad oma kriminaalasjas
20.10.2023 11:00

Aivo Peterson leiab, et KaPo tegevus on antud asjas olnud politiseeritud teadagi kelle huvides

Tulenevalt A. Petersoni (edaspidi AP) soovist edastan tema seisukohad pärastkohtueelne menetluselõppemist, süüdistusakti kättesaamist, olles 07.11.2023.a. eelistungi ootel.

Kolmkümmend aastat tagasi olime kõik vaimustunud sõnapaarist „glasnost-perestrioka“ ehk „avalikustamine-ümberehitus“. Tänapäevaselt - ümberehitus=restart. Tol ajal tähendas see sõnapaar asjadest ausat rääkimist, mõtlemist ja nende ausat elluviimist. Need 2 sõna kuulutasid diktatuuririigi ja süsteemi nimega Nõukogude Liit lõppu. Tänu tolleaegsele ühiskondlik-poliitilisele maavärinale sündis teistkordselt tänu meie tohutule eneseteadvuse tõusule meile kõigile nii oluline Eesti Vabariik.

AP küsib: kuhu on kadunud praegu meie tolleaegne rahvusliku eneseteadvuse tõus ja rahvusliku ellujäämise instinkt ?

Omaaegsest eduloost on saanud täna Tuhkatriinu, kes Euroopa lossis enesele kuidagi printsi ei suuda leida. Või Toompeal alasti kuningas, kelle uusi riideid kõik kiidavad. Ja kui AP ütleb, et kuningas on alasti, siis tuleb KaPo ning vahistab AP ja prokuratuuri kaasabil väänab talle paragrahvi, mille järgi võib mõista eluaegse vangistuse. Meenutuseks, et Navalnõile määrati Venemaal rahust rääkimise eest 19aastat.

AP on viibinud vahi all üle 7 kuu ilma igasuguse suhtlemisõiguseta, kaasa arvatud ka oma tütred ja perekond. AP arvates on tegemist kunstlikult konstrueeritud kriminaalasjaga, millise süüdistuse järgi pole veel kedagi Eesti Vabariigis süüdi mõistetud. Viimased analoogilised kohtuasjad pärinevad nõukogude ajast, kui vangi pandi teisitimõtlejad Mart Niklus, Enn Tarto, Lagle Parek jt. Neile heideti ette tegevust tolleaegse põhiseadusliku korra vastu. AP pole kunagi tegutsenud Eesti Vabariigi põhiseadusliku korra vastu, vaid ainult rääkinud rahust ja sellest, et ta teeb kõik endast oleneva, et Eestis ei korduks sama, mis Ukrainas. Prokuratuur ja KaPo peavad seda Kremli narratiiviks ja propagandasõnumiks. Samas pole AP kordagi kuulnud Venemaad rääkimas rahust Ukraina sõja kontekstis. Lugupidamine siinjuures paljukannatanud Ukraina rahvale.

AP leiab, et temaga koos seisavad käeraudades kohtu ees ka sõnavabadus ning õigus oma poliitilisi veendumusi avaldada.

AP küsib: kas selline Eesti valitsuse poolt sõjahüsteeria õhutamine ningsõja poole suunamine annab meile riigina võimaluse astuda 21. sajandisse?

Eelolevast kohtuprotsessist peaks saama ühiskonna õiguslik ning õigluslik proovikivi, mis näitab, kas liigume jätkuvalt totalitarismi suunas või oleme võimelised taastama olukorra, kus kuulatakse ära ka teine ( kolmas, neljas…) pool.

AP leiab, et KaPo tegevus on antud asjas olnud politiseeritud teadagi kelle huvides.

AP nõuab, et tema kohtuistungid oleksid avalikud. Ka tema kaitsja leiab, et kohtuistungite kinniseks kuulutamiseks puudub õiguslik alus. Süüdimõistmise korral oleks kohtuistungitel ka oluline üldpreventiivne mõju ning AP tegevusest saaksid parema ülevaate ka AP valijad.

AP vangistamine tähendab tinglikult 15 000 Eesti kodaniku vangipanekut, kes Riigikogu valimistel toetasid vasakparteid, st ka AP poliitilisi seiskohti.

AP leiab, et lisaks tema vaigistamisele on ootamas järgmine ühiskonna suukorvistamise etapp, so nn vihakõneseadus. Mis toob kaasa tõenäoliselt nn vaikiva ajastu, muutes praeguste valitsejate olukorra, st jaga ja valitse põhimõtte rakendamise geniaalselt lihtsaks.

Meenutagem siinjuures metafoori „revolutsioon sööb ära oma lapsed“.

Kas me mitte liiga kiiresti pole unustanud nõukogude režiimi jubedusi- pealekaebamist, poliitvange, NKVD erinõupidamisi, kelle otsusega lasti inimesi maha kohapeal? AP arvates oleme oma sõjahüsteerias sinnapoole taas teel. Silmas pidades juba praegu võimulolijate poolt rakendatavaid põhimõtted – kes pole meie poolt, on meie vastu. Või: maailmas on ainult 2 värvi – valge ja must.

AP leiab, et tuleks lõpetada kunstlik sise- ja välisvaenlaste otsimine ja nendest kuvandite loomine, mida on KaPO-l selles hulluvas geopoliitilises situatsioonis imelihtne läbi viia. Selle asemel asuda KOOS dialoogi.

AP esitab endale igapäevaselt küsimusi, mida ta oleks valimiste eel pidanud tegema teisti või mis oleks võinud olemata olla. Kindlasti mõned väljaütlemised, kohtumised, sotsiaalmeedia postitused, reis Venemaale ning Donetskisse oleksid võinud olemata või oodata normaalsemaid aegu. AP tunnistab, et valimiseelne hektilisus jättis teatudjälje tema otsuste kvaliteedileja tema analüüsivõimele. Kuid see ei tähenda, et ta oleks riigireetur. Ta oli, on ja jääb Eesti patrioodiks. Mida ta onkinnitanud isegi (sic!) Venemaa telesaadetes, kus ta valimiste eel esines.

Meie kõigi rahulik kooseksisteerimine on AP-le poliitikuna olnud tähtsam kui isiklik heaolu. Samas soovib ta isiklikult ja oma rahuorganisatsiooni nimel paluda vabandust nende inimeste ees, keda tema tegevus, eriti tema Venemaal- ja Donetskis-käik häirisid.

AP ootab avalikke kohtuistungeid ja nende adekvaatset meediakajastust, millest võiks saada meie aja uus-glasnost ja uus-perestroika.Samas arvestab AP, et võib minna ka vastupidi.

Oleme KOOS.

Lugupidamisega
Aivo Petersoni sõnade järgi
tema kaitsja
Mati SenkelMuud uudised

2024. aasta valimiskampaania kulud
18.06.2024 11:42
Erakonda KOOS saab toetada ANNETUSTE kaudu.

Euroopa Parlamendi valimiste nädal
03.06.2024 00:54
Teave neile, kes ei tea, kus ja kuidas hääletada

Info välismaal elavatele Eesti kodanikele
21.05.2024 13:40
Hääletamine algab sel nädalal mõnes Eesti välissaatkonnas

Jõhvis toimus erakonna KOOS üldkoosolek
30.04.2024 22:13
Kohtumine möödus sõbralikus ja viljakas õhkkonnas

Erakonna üldkoosolek
27.03.2024 21:35

Kaastunne seoses 22.03.2024 terrorirünnakuga
23.03.2024 16:22
Mõistame ühemõtteliselt hukka terrorismi kõigis selle vormides.