Aitäh, armas rahvas, teie toetuse ja õnnitluste eest
04.03.2024 20:45

Soovin seista eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise eest


Armas rahvas, kallid erakonna kaaslased, tere teile kõigile siit ookeani tagant Floridast. Mina olen Ülle Pukk. Olen sündinud Tartus, kasvanud üles Lõuna Eesti küngaste vahel ja alates 21 eluaastast elanud nii Ameerikas kui ka Eestis. Oman kõrgharidust alternatiivses meditsiinis ja olen oma eluteel olnud nii hingeravitseja, koolitaja kui ka edukas ettevõtja. KOOS erakonnaga liitusin eelmise aasta oktoobris, sest pooldan rahumeelseid vaateid ja soovin seista eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise eest KOOS teiste eestimeelsete patriootidega.

Kuigi olen hetkel kodumaast kaugel, olen oma südames teiega. Soovin edasi anda oma sügva tänu teile kõigile, kes te ei pidanud paljuks tulla täna välja oma kodudest, et KOOS teha tähtsaid otsuseid ja ühiselt panna paika uued sihid Eestimaa poliitikas.

Teie kõik, kes te olete täna kokku tulnud, te olete erilised inimesed ja teie nimi läheb ajalukku, sest te olete vankumatud ja julged Eestimaa patrioodid, kes ei karda seista tõe ja inimvabaduste eest. Ei ole saladus, et KOOS erakonda on valitsuse poolt üritatud hävitada vahendeid valimata, aga meid ei murra miski. Me oleme uhked oma katsumuste üle, sest tänu raskustele, me ainult kasvame tugevamaks ja võimsamaks, sest meid ühendab tões ja õiguses, eestlaste kange meel ja venelaste visa hing.

Erakond KOOS leiab, et kõik Eestimaal elavad inimesed on VÕRDSED, nii eestlased kui venelased, kes me oleme olnud kaks eesti territooriumil elavat põhirahvust juba iidsetest aegadest. Ei ole ükski keel ega kultuur, ei parem ega halvem. Pole vahet, millist keelt me räägime, oluline on hoopis see, et meil kõigil on süda sees. Süda, mis tunneb tundeid, tunneb nii kurbust kui valu, nii õnne kui rõõmu, ole sa eestlane või venelane. Tunded, see on südame keel ja see on meil kõigil üks, kui ollakse inimene.

Koos erakonna inimesed ei ole lasknud ennast segada erinevatest keeltest. Meid on ühendanud inimlikud ja rahumeelsed vaated elule ja meie südamed tuksuvad ühises rütmis. Me kõik oleme oma südametega tundnud, et meie riigis on asjad väga halvasti. Me kõik oleme tundnud, et niimoodi jätkata ei saa. Keegi kuskil peab midagi hakkama muutma.

Ja meie; KOOS inimesed olemegi need “keegi kuskil”, kes on otsustanud kodust kapi tagant välja tulla, et hakata looma midagi uut, sest see, mis toimub praegu ei kõlba enam kuskile. Oleme kokku tulnud erakonnana, et luua uus alternatiivne nägemus paremast ühiskonnast, sellisest, kus valitseb rahu ja jõukus, ja kus inimesi omavahel ühendab sõbralik meel. Koos erakond soovib rahu riiki, küllust igasse peresse, tugevat tervist igale inimesele ja rõõmsat meelt igale Eestimaa elanikule.

Kahjuks, me elame ajastul, kus me ei saa usaldada enam seda, mida näeme ja kuuleme, sest meile kuvatakse sihiteadlikult moonutatud reaalsust. Ainuke mida usaldada saame keset pimedust, kurjust ja vägivalda, on meie süda. Meie südamevalgus ja soojus on see, mis annab juhatust kui meel on must ja taevas on tume. KOOS erakonna inimesed on kokku tulnud, kuulates oma südame juhatust, ja see on ka ainuke koht, kust meie “suunised” tulevad, mitte Kremlist, nagu meile hirmsasti kaela tahetakse määrida.

Me elame ajastul, kus me ei saa enam usaldada oma valitsust, sest meid juhivad vargad ja valetajad. Riigis vohab korruptsioon ja võimu kuritarvitamine, mille tagajärjel rahvas on vaesunud, ja nii psühholoogiliselt kui füüsiliselt sandistatud.

Pole ka enam saladus, et suur osa Eesti territoorimist on maha müüdud võõrvägedele ning Eesti on kaasatud sõjalisse konflikti, kus eetlaste jaoks puudub igasugune praktiline kasu. On ilmselge, et meid tiritakse sõtta, kus pole võitjaid. Ja seetõttu on viimane aeg muuta suunda, on aeg hakata rääkima rahust. Sest ainult rahus ja üksmeeles elades me jääme kestma.

Kallid teekaaslased, me oleme siin koos, eestlased ja venelased, võitlemas inimliku ja rahumeelse ühiskonna eest. Olles rahvuselt eestlane, on mu südamel lisaks veel üks raske koorem kanda, must mure eesti rahvuse , keele ja kultuuri säilimise pärast. Üha enam on koorumas välja fakte, mis viitavad sellele, et eestlaste iive on katastroofilises languses ja eesti keel on nii vene, ukraina kui ka inglise keel surve all lämbumas ja hääbumas ühiskonnast. Kutsun täna kõiki kaasmaalasi mõtlema selle peale, et suures maailma rahvaste paablis, on eesti keelset ja taluelu armastavat eestlast järele jäänud väga vähe. Kindlasti on see arv alla miljoni. Eestlasi on juba nii vähe, et peaks kaaluma, kas mitte meid kanda “punasesse raamtusse” kui hävimisohus liik.

Tõeline eestlane on töökas, abivalmis, maaelu ja loodust armastav inimene, kes käib iga nädal saunas ja sööb pühade ajal mõnuga sülti, verivorsti või siis kiluleiba. Me oleme tore rahvus ja väärime seda, et me jääksime kestma igavesti.

Ma olen väga tänulik meie vene keelsetele kolleegidele, kes on olnud väga mõistvad ja igati valmis olnud tegema koostööd ja andma oma panust eesti keel ja kultuuri säilitamisele.

Kõige olulisem factor selleks, et Eesti rahvas jääks püsima, on taastada riigis rahu ja sõbralikud suhted naabritega, tuleb uuesti elustada majandus ja taastada traditsioonilised pereväärtused. Meil tuleb KOOS üles ehitada täiesti uus riik, kus inimestele oleks rahulik elada ja kus tugev ning lasterikas perekond, on meie ühiskonna sümbol. Maa tuleb uuesti täita lastega ja lastelastega ja selge on see, et sõda ja vaesus, ei too eestlastele lapsi juurde.

Ja selleks me täna siin olemegi, ühiselt ja üheskoos, valmis andma oma panust parema tuleviku nimel. Meie organisatsioonis on ühendatud tsakaaluks ja kirg, maa ja tuli, väga võimas kombinatsioon, et teha suuri tegusid. Me oleme pika teekonna alguses, täis katsumusi ja raskusi, aga meie eesmärgid on kõiki meie pingutusi väärt. Me oleme ajaloo õigel poolel ja ükskord me võidame niikuinii! Headus võidab alati kurja. Olen selles täiesti kindel, sest mu süda ütleb seda. Tänan veelkord tänaseid osalejaid ja loodan, et kui te täna koju lähete, on teie samm kergem, silm säramas ja hinges rohkem lootust ning usku paremale tulevikule. Hoiame kokku, oleme KOOS, seest KOOS oleme me võitmatud.


Ülle Pukk