Eesti: kättemaks süütutele või "Hispaania häbi"?
20.11.2023 10:00

Valitsus ei ole suuteline riiki valitsema aga selle eest vastutavad vene lapsed


Vaatamata elatud aastatele ja elukogemustele, vaatamata aastatepikkusele suhtlemisele inimestega, kes kogu oma olemasoluga näitasid, et kurjus on tugevam kui headus, usun ma jätkuvalt edasi nii headusesse kui ka inimestesse. Tihti tuleb pähe mõte, et inimesi, kes on elanud kannatustes oma juhtide, režiimide ja naabrite vägivalla all, peaks juba õpetama kibe kogemus, et mitte korrata samu vigu, mida tegid eelmised põlvkonnad. Kuid ajalugu kordub ikka ja jälle. Ja rahvad, õigemini nende “eliit”, kes olid taolise füüsilise hävingu äärel, saavutades iseseisvuse ja võimu, muutuvad veelgi suuremateks kaabakateks kui nende endised ülemused.

Maa, kus eestlased praegu elavad, oli enam kui seitsesada aastat neile kallastele saabunud sissetungijate valduses. Varanglased, sakslased, poolakad, rootslased, taanlased, venelased. Eestlaste (maarahva) elu oli rahvusrühma kui sellise väljasuremise piiril. Rasked ajad olid, keskaeg, sõjad, haigused, mis hävitasid terveid riike. Jah, see kõik juhtus. Kuid esimesed, kes andsid eestlastele, kes rootslaste ja sakslaste võimu ajal elasid kariloomade tasemel, vabaduse ja iseseisvuse alguse, olid venelased. Just Vene keiserliku võimu all tekkis eesti kirjakeel. Just vene ajal hakkasid Peterburis elanud eestlased looma oma rahvaseltse, kirjutama raamatuid, looma muusikat ja õpetama rahvale kirjaoskust. Rootsi võimu nn KULLAAEG ei ole eestlaste endiga kuidagi seotud. Saksa, Rootsi krahvid ja parunid mõlemad röövisid maarahvaid ning jätkasid seda. Seetõttu on põhimõtteliselt vale väita, et eestlased elasid sellel ajalrahulikult. Ma ei õigusta inimese ärakasutamist inimese poolt, olenemata sellest, milline riik ja millised inimesed seda maad valitsesid. Tahan öelda seda, et ainult venelased suutsid kahel korral ajaloo jooksul Eesti rahvale ISESEISVUSE anda. See, kuidas inimestel õnnestus seda ära kasutada, on hoopis teine lugu.

Aastasadu elasid eestlased ja venelased kõrvuti. Alates ristisõdadest on nad koos võidelnud orjastajate vastu. Sellel maal elasid venelased, pidasid talu, ehitasid linnu, kasvatasid lapsi ja õpetasid neid omas emakeeles, vene keeles. Palun ärge ajage sassi rahvaid ja nende valitsejaid. Kuigi jah, valitsejad polnud mitte alati ainult sissetungijad, anastajad, türannid. Nende peas sündisid ka helged mõtted. Kujutage ette, mis juhtuks nii väikese rahvaga nagu eestlased, kui “okupandid” otsustaksid õpetada ainult eesti keeles. Kui palju just selle keele kõnelejaid siia riiki jääks, alates vene ajast, s.o. hetkest, mil tsaar Peeter I ostis need maad ja kõik järgnevad. Ma arvan, et keel kui selline oleks taandunud ja toimunud oleks assimilatsioon.

Millega Eesti eliit praegu tegeleb? Ta lihtsalt maksab kätte siin elavatele venelastele, kes on eesti rahvale üsna lojaalsed olnud ja on siiani. Lisaks sellele, et eestlased kätte maksavad, püütakse kahanevat Eesti rahvastikku (no ei sünnita naised riigis, kus majandus on alla igasugust arvestust) asendada assimileerunud venelastega. Tasapisi harjutatakse vene noori selle mõttega, et ka elementaarsed hüved sellel on mõeldud vaid eestlastele. Kui palju vene lapsi saab praegu kõrgkooli astuda? Lubage mul esitada teile lihtsam küsimus: kui palju vene lapsi pääseb nüüd gümnaasiumiõppesse? Ja kui palju vene lapsi, kes on saamata jäänud või nõrga emakeelse hariduse tõttu sunnitud astuma töötute ridadesse, saavadki vaid teenindajateks ja otsivad hiljem oma hädas süüdlasi? Ja lõpuks maksavad nad sellele riigile kätte või lihtsalt lahkuvad siit, mõistes, et neid siin pehmelt öeldes ei armastata. Kellele riik jääb? Ilma haridust saamata ei saa me suhtluskultuuri, inimeste kooselamisekultuuri. Selle põhjal teeb iga manipulaator kirjaoskamatut elanikkonda ära kasutaded, oma tumedaid käike.

Inimesed, ärgake! Ka natside okupatsiooni ajal oli koole, kus vene lapsi õpetati vene keeles.

Tahan teilt küsida: kas tõesti vastab tõele, et nõukogude ajal oma teadmised emakeeles saanud kaasaegsed eestlased otsustasid kättemaksust, et 1940. aastal juhtunust täiesti süütud inimesed edestavad Saksa natse? Kes sa oled pärast kolmekümmet aastat iseseisvust? Kas otsite ikka veel kedagi, keda süüdistada selles, et omal ajal teie vanaisad ja vana-vanaisad ei läinud Soome teed ja alistusid ilma võitluseta? Nemad lõid omal ajal araks, kuid teie otsite süüd tänapäeva venelasi juurest? Kuid venelased andsid teile 1991. aastal taas iseseisvuse! Ja ei mingit tänulikkust. Kujutage ette elu tänapäeva Eestis, ilma venelasteta.

Eestlased on muutunud kontoriplanktoniteks, kes ilma venelasteta pole enam elujõulised. Eestlased müüsid oma iseseisvuse ja majanduse Läänele. Ja ilma USA ja EL-i jagatud almusteta pole see majandus samuti elujõuline. Sanktsioonid tabasid ja purustasid meie oma riiki, mitte Venemaad. Natuke veel ja Eesti annab lihtsalt otsad, nagu kõik teised väikeriigid, kelle pole võimalik oma rahvast isegi ära toita. Me riigiks ei ole Katar, Šveits ega Luksemburg. Me pole isegi Leedu, kus vähemalt põllumajandust pole hävitatud. Loosung “OSTA EESTIMAIST!” enam ei tööta, st. Eestlased ise seda Eesti asja endale lubada ei saa. Poola, leedu, saksa tooted, ainult mitte eesti oma. Mõelge, mu Eesti sõbrad, mõelge, kas andsite võimu nendele õigetele inimestele?


Ilja Masljakov