Miks Ave Pajo astus erakonda KOOS liikmeks?
17.10.2023 11:00

Vastan siin ka küsimustele, mida mulle varem ajakirjanikud esitasid


Kuna tekkis väga paljudel huvi minu otsuse ja valiku suhtes astuda erakonda KOOS, siis otsustasin vastata mõndadele küsimustele:

  • Mida tähendab minu jaoks liikumine või erakond KOOS?
  • Kes ma olen erakonnas KOOS?
  • Miks ma astusin erakonda KOOS liikmeks?
  • Mida ma ootan erakonnalt KOOS?
  • Erakonna põhimõtted

Minu jaoks liikumine või erakond KOOS tähendab seda, kuhu on koondunud sarnaste väärtustega ja vaadetega eesti inimesed. Mis annab mulle lootust ja jõudu, et Eestis on veel võimalik suunda muuta.

Erakonnas KOOS olen ma liige, kes soovib kaasa aidata rahu saavutamisele ja Eesti inimeste heaolule.

Otsustasin astuda erakonda KOOS liikmeks, kuna meie väärtused kattuvad ja hetkel Eestis toimuvat ei ole võimalik rahulikult kõrvalt vaadata.

Minul ja erakonnal on samad väärtused: integratsioon, traditsioonid, kristlus, ausus ja rahu saavutamine, tööstuse ja majanduse edendamine.

Samad on mured Eesti pärast: vaesus, maksud, pensionäride olukord,

Saame ühiselt aru probleemidest, mille on tekitanud ametnike hulk, globalism, rohepööre, WHO ja NATO.

Täpsustan:

Eesti ennekõike(!) ja alles, siis vaatame, keda ja kui palju saame aidata!

Tööstus- Eesti on oma tööstuse maha müünud või pankrotti ajanud ja seda taastada on väga keeruline. Kurb on, et peame kõike alustama kunagi algusest. Tegelikult oli meil kõik olemas. Saime küll Nõukogude Liidust välja aga kommunistid jäid ju võimule ja nagu näha, võtavad nüüd veel viimast.

Maksupoliitika – Meil on juba väga kõrged maksud.

Plaanitakse lisada makse ja juba väga kõrgeid olemasolevaid makse tõsta –

Peame sellele ühiselt vastu seisma. Selge on see, et võimulolijad kardavad rahvast. Eks nad peavadki kartma. Nemad peavad meid teenima, mitte vastupidi.

Eestlased, me peame kokku hoidma vähemalt ühistes väärtustes, üksi me ei saavuta siin midagi. Ei saa eeldada, et kõik oleksid täpselt ühesuguste maailmavaadetega.

Mul oleks väga kahju, kui ühist osa ja seda potensiaali ei suudeta ära kasutada. See olekski meie trump.

Ma ei ole teiste vastu, olen valmis intelligentselt arutama aga mitte kaklema maailmavaadete pärast. Kõigil on õigus oma arvamusele. Me ei saa eeldada, et kõik on täpselt ühesuguste vaadetega. Siiski oma ühiste väärtuste eest seistes saaksime koostööd teha

Ametnikud peaksid oma töö kvaliteedi eest reaalselt vastutama. Nende arv peaks olema otseselt seotud erasektori kasvuga/langusega.

Pensionärid – Meil räägitakse, et me tarbime liiga palju. Minul aga tekib küsimus, kas pensionäridel on varsti üldse enam midagi tarbida. Kas vajadusel piisavalt kiiresti ja kvaliteetset ravi võimaldatakse. Mõtlen, et mida kõike nad kommunismi ajal on üle pidanud elama. Samas võib-olla nad juba ütlevad, et siis olid mõned asjad isegi paremad kui praegu?

Erakonnalt ootan ma tugevat abi ja toetust ebaõiglaselt kinnipeetud Aivo Petersoni vanglast vabastamisel. Tema loo juures meenub Aleksandr Solženitsõn´i raamat „Gulagi Arhipelaag“, mida soovitan lugeda.

Mulle paistab seal nii palju sarnasusi hetkel toimuvaga.

Teiseks ootan erakonnalt ausust ja et mitte keegi ei oleks äraostetav.

Erakonna peamine põhimõte on rahu saavutamine ja tõe eest seismine.

Kedagi ei jäeta üksi!

Üks kõigi ja kõik ühe eest!

Kui ka tekib konflikt, siis proovitakse kõigepealt leida lahendus nagu ikka perekondades.

Õiget asja saame ajada ainult Jumala abiga!

Vastansiin eraldi ajakirjaniku küsimustele, mis võivad kattuda eelnevaga:

  • Miks te oma erakonnaks just KOOS valisite?
  • Teie erakonda peetakse venemeelseks. Kas tunnete samamoodi või on teil teistsugune nägemus?
  • Milline on teie poliitiline ambitsioon?

Siinkohal soovin kindlasti ära märkida, et mina ise otsisin erakonna liikmed üles.

Huvi tekkis juba kevadel. Vaatasin ja kuulasin erinevaid sõnavõtte ja tegemisi. Näitasin ka elukaaslasele, kuna talle läheb ka väga korda eestlaste heaolu.

Ühel hetkel otsustasimegi minna Narva, erakonna KOOS poolt korraldatud automaksu vastasele piketile.

See tõeliselt soe vastuvõtt jääb ilmselgelt eluks ajaks meelde, aitäh teile narvakad!

Narvas erinevates kohtades ringi käies märkasime muuhulgas, et muidu vene keelt kõnelev teenindajad suhtlesid meiega väga hea meelega ja rõõmsalt eesti keeles. Neil oli isegi nagu hea meel meid puhtalt eesti keelt kõnelevaid Narvas näha.

Nüüdseks olime juba paljudel üritustel KOOS liikmetega viibinud, traditsiooniliste väärtuste eest seisnud, suvepäevadel käinud ja Leila Eerits´a raamatu esitlusel käinud (mida soovitan kindlasti ka lugeda, ise lugesin selle ühe päevaga läbi, see on lihtsalt uskumatu, kuidas meie inimesi koheldakse).

Erakonna liikmeks astuda tundus täiesti loogiline jätk.

Usun, et meil eestlastel ja Eesti venelastel on võimalik teineteisega lõpuks rahu teha ja teineteist ära kuulata. Seda ma tean väga hästi mida eestlane tunneb ja seda saangi erakonnale edastada.

Ehk tekib ka suurem huvi ja motivatsioon keelte õppimiseks. Saan omast kogemusest nüüd seda kinnitada.

Peame selle rahvuste konflikti lõpuks ju ikkagi ise ära lahendama. Me ei saa oodata, et tullakse seda ühelt või teiselt poolt lahendama. See on meie riik, kus peaksime ise koos otsustama, kuidas edasi minna.

Venemeelseks ma arvan, et on ennekõike sildistanud ajakirjandus. Minu kohta käivas pealkirjas oli ju ka kohe venemeelsus, seda ei ole ükski erakonna liige pannud, see on ju ajakirjaduse poolt tulnud. Need inimesed kellega erakonnas olen suhelnud, räägivad ainult eestlastest ja Eesti heaolust. Ka erakonna kodulehte vaadates ei näe mina kusagilt seda venemeelsust. Me räägime olulistest väärtustest, näiteks traditsiooniline perekond. Meid vaeseks tegeva rohepöörde kohta ühtib meie arvamus ka paljude ameeriklastega ju.

Kui need inimesed, kes peavad venelasi oma vaenlasteks, suudaksid ära jätta venelase ja kommunisti vahelise võrdusmärgi, siis oleks juba palju lihtsam koos edasi minna. Rumal oleks vaenlastena näha venelasi, kes on ise samuti kommunistide pärast kannatanud. Kommuniste on meil kahjuks veel endiselt võimul ja enamasti nad ju polegi venelased.

Minu arvates inimesed keda ei huvita poliitika, ei peaks sellega tegelema. Seda soovin ka neile, keda poliitika ainult kurjaks ajab.

Soovin, et Eesti riiki juhiks targad ja ausad ning Eesti eest seisvad inimesed. Eestlane peab lõpuks saama usaldada oma valitsust ja rahulikult oma õpitud ametile keskenduda. Võib-olla kui me kunagi selle oleme saavutanud, siis loomulikult ka mulle meeldiks tegeleda ainult oma tööga.


Ave Pajo