Mida Euroopa Parlamendi valimised meile näitasid?
12.06.2024 20:32

Kõik ametliku meedia kanalid on sunnitud tunnistama, et Aivo Peterson tegi väga märkimisväärse tulemuse.


Mida rohkem ma Eurovalimiste järelkaja televisioonis kuulan, seda enam võin naerul näol kinnitada, et KOOS erakonna jaoks olid valimised väga edukad.

Kõik ametliku meedia kanalid on käesolevagasunnitud tunnistama, et Aivo Peterson tegi väga märkimisväärse tulemuse, mis Kõlvarti sõnul olevat "protesti hääl" rahva seast. Kõlvart püüdis viisakalt seletada, et KOOS erakonda tuleb suhtuda, kui ühiskonna "haigesse lapsesse" .Ta soovitas, et meid ei tasu kogu aeg tümitada ja parem on, kui meiega hoopis tegeletakse. Aitäh, lugupeetud Kõlvart. See oli Teist väga suuremeelne nii soojalt meist rääkida.

Jah, KOOS erakonna inimesed esindavad seda osa ühiskonnast, kes ei poolda vägivalda ega sõda, ning ei pea õigeks riigi kaitsekulutuste tõstmist. Diplomaatia ja läbirääkimised on palju odavam "relv". Tuleb meeles pidada, et ka rahumeelsetel inimestel on oma koht ühiskonnas ja õigus oma hääl kuuldavaks teha.

KOOS erakonnas on koondunud normaalsed Eestimaa inimesed, kes esindavad IDEOLOOGIAVABA poliitikat, nagu Kõlvart nii kenasti ütles. KOOS erakond esindab kainet mõistust ja praktilist meelt, kus au sees on ka inimlikud ja traditsioonilised väärtused. Mis selles ohtliku on, ma sooviks teada?

Europarlamendi valimised andsid KOOS erakonnale võimaluse teha ennast nähtavaks, sättides noore, äsjaloodud organisatsiooni staazikate parteide kõrvale. Nüüd on valitsus sunnitud otsa vaatama elanikonna osale, kus inimesed nõuavad riigilt rahumeelseid ja diplomaatilisi lahendusi. KOOS erakond nõuab erakonna liikmete poliitilise ahistamise lõpetamist ja Aivo Petersoni vabastamist!

Ka Aivole on valimistulemused ainult suur rõõm. On selgelt näha, et erakond ei ole lasknud Aivo rahumeelsel visioonil surra, vaid vastupidi, rahu pooldajate toetus järjest KASVAB. Eelmise aastaga võrreldes suurenes Aivo toetus kolm korda!

9 juunil 2024, tegi KOOS erakond ajalugu!Meie nimed ja KOOS erakond kirjutatakse Eestimaa ajalukku, kui ainuke rahumeelne partei poliitiliselt keerulisel perioodil, kus kõik ülejäänud erakonnad orjalikult pooldavad Eesti rahva vedamist sõjalisse konflikti. KOOS erakonnas on nii eestlased kui venelased koostööd tehes ära teinud suure töö. Teleriekraanidel oli säravalt kirjas, et Aivo Peterson tegi pika puuga ära väga paljudele tuntud poliitikutele. See on FAKT, millest ei saa ka parema tahtmise puhul mööda vaadata. Paljud inimesed eelistavad KOOS erakonda rohkem, kui valitsevat koalisatsiooni parteid Eesti 200.

Ehk hakkab valitsusele kohale jõudma, et KOOS erakond on jõud, mis järjest kasvab ning 11507 häält on kõigest jäämäe tipp. Ehk tasub valitsusel lõpetada KOOS erakonna inimeste mõnitamine ja poliitiline ahistamine. Võib-olla oleks hoopis targem kuulda võtta kaine mõistuse häält ja hakata rääkima rahust?

KOOS erakond ei pea õigeks võõraste riikide sõjabaaside majutamist Eesti territooriumil, ega Eesti militaarset sekkumist kolmandate riikide sõjalistesse konfliktidesse!

KOOS erakond pooldab rahumeelseid ja neutraalseid lahendusi! Üritades KOOS erakonna rahumeelseid vaateid väänata "venemeelseteks", on alatu ja väär. See on 11507 inimeste õiguste otsene diskrimineerimine.

Eesti rahval on õigus valitsuselt aru nõuda, mis on plaan B?Järjest kindlamini vōib väita, et sõjateatris on Venemaal vastuvaidelematu ülekaal, ja kõik prognoosid näitavad, et lõpptulemusena Venemaa vōib võita Vene-Nato vahelise proxisõja Ukrainas.

On keegi valitsuses selle, väga suure tõenäosusega variandi, läbi arutanud?

Lisaks, soovib KOOS erakond, et valitsustäpsustaks, mis toimub riigirahadega? Kuidas on võimalik et, Eesti riigil on raha nagu puudu ja samas on raha nagu üle? Keegi ei tea mitte midagi, kuidas rahva käest maksudena sisse nõutud raha kasutatakse. See on ebaprofessionaalsuse ja vastutustunde puudumise tipp! Kaua sellist olukorda taluma peab?

Kas tõesti rahvas alles siis ärkab, kui riik on pankrotis, rahvas näljas ja meie lennuväljad sodiks pommitatud?

Kas valitsuses keegi sellest aru ei saa, et Eestis võivad tulla varsti-varsti suured purustused? Venemaa just hoiatas, et kõik NATO lennuväljad, kust F-16 võib õhku tõusta, on automaatselt sihtmärgid.

Kus on valitsuse kaine mõistus, soovib KOOS erakond teada? Kes vastutab sõja puhkemise eest Eesti territooriumil? Kuidas ühiskond kavatseb tulla toime sõjaolukorras? Meie riik on kokku kukkumas juba praegu. Kuidas Eesti riik kavatseb püsima jääda, kui uued jõujooned ei joonistu lääne kasuks?

Eestil on aeg oma välispoliitiline suhtumine ja suund üle vaadata KIIREMAS KORRAS.

Rahval on aeg kokku hoida ja nõuda rahu riigis!

Oleme KOOS


Ülle Pukk